Co dělat, když hledáte práci?

 

Přišli jste o zaměstnání nebo se rozhodujete změnit to stávající a přemýšlíte, kam se obrátit. Kromě úřadu práce a hledání podle inzerátů vám může pomoci pracovní portál. Je to internetová stránka, která vám umožňuje vyhledávat volné pracovní nabídky, které se objevují na trhu práce. Velkou výhodou tohoto portálu je především široká nabídka, která je vždy aktuální. Služba je vždy pro uchazeče o zaměstnání bezplatná a snadno dostupná.

Pracovní portál HitPrace.cz

Svým internetovým návštěvníkům nabízí HitPrace.cz nejen přehledné hledání, ale i zasílání novinek na e-mailovou adresu.

Při hledání práce uchazeč zvolí lokalitu a obor zaměstnání a ihned se mu zobrazí aktuální nabídka pracovních míst, které odpovídají jeho konkrétním požadavkům. Inzerát obsahuje pracovní pozici, konkrétní místo výkonu práce, finanční ohodnocení, základní požadavky a předpoklady pro výkon dané pracovní pozice a kontaktní osobu nebo odpovědní formulář pro případného zájemce.

Jaké druhy práce lze volit?

Pokud hledáte práci na HPP (plný úvazek), nejprve si ujasněte, jakými dovednostmi a znalostmi disponujete a podle toho hledejte příslušný obor. Tento druh práce obnáší klasickou pracovní smlouvu se všemi právy a povinnostmi jak ze strany zaměstnance, tak i ze strany zaměstnavatele.

V případě brigády mnohdy postačí manuální zručnost. Brigáda je však pouze dočasné řešení, neboť to bývá pouze krátkodobá záležitost nebo nabídka práce na zkrácený úvazek. Tento druh práce nejčastěji vyhledávají studenti, důchodci nebo maminky na mateřské dovolené. O brigádu se však může ucházet pouze ten, kdo má ukončené základní vzdělání a jeho věk je tedy 15 let.

 

Pokud chcete ušetřit čas a najít si práci rychle a s přehledem, navštivte pracovní portál hitprace.cz.